Wycieczka górska na Szyndzielnię i na Klimczok (Beskid Śląski)

2019-06-26

Pogoda dopisała tego lata, więc pod koniec czerwca wyruszyliśmy na dawno oczekiwaną wycieczkę w góry, a naszym celem stały się popularne szczyty Beskidu Śląskiego. Z uwagi na możliwości kondycyjne, podzieliliśmy się na dwie grupy i tak:

-Pierwsza Grupa obejrzała spektakl w Teatrze Banialuka pt.”Krawiec Niteczka”, a następnie wyjechała Kolejką Gondolową na Szyndzielnię i dotarła do Schroniska PTTK na Szyndzielni

-Druga Grupa wyjechała Kolejką na Gondolową na Szyndzielnię, a następnie ruszyła czerwonym i żółtym szlakiem w stronę szczytu Szyndzielni i Klimczoka. Podejście pod Klimczok wymagało od nas nieco wysiłku, ale wszyscy stanęliśmy na jego szczycie i zrobiliśmy zdjęcie z naszym banerem. Ze szczytu widać były szczyty Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Małego, a na pierwszy plan wysuwał się potężny masyw naszej Królowej Beskidów, czyli Babiej Góry. Obejrzeliśmy także ciekawą kolekcję kamieni z całego świata, która znajduje się tuz pod szczytem góry, a następnie poszliśmy odpocząć w Schronisku PTTK pod Klimczokiem. Każdy z nas ma swoja Książeczkę GOT (Górska Odznaka Turystyczna) Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, a w niej nasze pierwsze zdobyte pieczątki potwierdzające nasze wycieczki górskie. Na koniec wszyscy razem zjechaliśmy kolejką gondolową podziwiając rozległe widoki na Beskidy.

«